Gil-ho Lee

FC Avenir

이길호

Date of birth
8 March, 1981 (39 years)
Place of birth
Nationality
-
Current club

History

Team Dates Charge
FC Avenir   FC Avenir 01/02/2020 - Manager
Universitätsmannschaft (Südkorea)   Universitätsmannschaft (Südkorea) 1 July, 2017 - 30 June, 2018 Assistant Coach
Universitätsmannschaft (Südkorea)   Universitätsmannschaft (Südkorea) 1 January, 2016 - 30 June, 2017 Manager
Amateur Mannschaft (Südkorea)   Amateur Mannschaft (Südkorea) 1 January, 2011 - 31 December, 2015 Manager
Universitätsmannschaft (Südkorea)   Universitätsmannschaft (Südkorea) 1 January, 2008 - 31 December, 2010 Assistant Coach